Погода в Гадячі

прогноз погоди в Гадячі на декілька діб

 

Прогнóз погóди в Гадячі (англ. Weather forecasting, рос. Прогноз погоды в Гадяче, нім. Wettervorhersage) — складання науково-обґрунтованих передбачень про майбутнє стану погоди. Прогноз погоди синоптичним методом ділиться на прогноз синоптичного розташування і, на його основі, власне сам прогноз погоди, тобто, значень або ходу метереологічних елементів або втілення тих чи інших атмосферних процесів (випадання дощу, утворення туману, гроза, тощо).
Прогноз погоди буває:
короткостроковий і довгостроковий прогноз погоди.

Прогнози погоди можуть укладатись як для загального користування, без певної специфіки, так і спеціалізовані, приміром, авіаційні прогнози погоди, тощо.

Прогноз синоптичного розташування робиться перед власне прогнозом погоди. Він містить інформацію про майбутній розподіл і характеристики повітряних мас, фронтів, атмосферних збурень, тощо. Прогнози бувають синоптичні, чисельні, статистичні (фізико-статистичні) та інші.

Пого́да — стан нижнього шару атмосфери в даній місцевості в наш час або протягом тривалого часу (година, доба, декада, місяць). Характеризується рядом метеорологічних елементів (вітер, температура, тиск, вологість, видимість та ін.).
Багаторічний режим погоди в даній місцевості називають кліматом.
Виділяють періодичні і неперіодичні зміни погоди. Періодичні зміни погоди залежать від добового та річного обертання Землі. Неперіодичні обумовлені переносом повітряних мас. Вони порушують нормальний хід метеорологічних елементів. Розбіжність фази періодичних змін з характером неперіодичних призводять до найбільш різких змін погоди.
Можна виділити два типи метеорологічної інформації:
Первинну інформацію про поточну погоду, що отримується в результаті метеорологічних спостережень.
Інформацію про погоду у вигляді різних даних, синоптичних карт, аерологічних діаграм, вертикальних розрізів, карт хмарності і т. д. Успішність складених прогнозів в значній мірі залежать від якості первинної метеорологічної інформації.

Тільки актуальний прогноз погоди в Гадячі на сайті міста Гадяч