Пошук:

Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Зараз читають:

 • Історія Гадяча

  Давні часи

  Як вважають історики історії Гадяча, перші поселення на території міста Гадяч з'явилися ще в скіфські часи. Виникнення Гадяча пов'язують з будівництвом у Х-ХІІ ст. Посульської оборонної лінії. Спочатку Гадяч мало назву Гадяче. 1442 р. поблизу Гадяча засновується Красногірський Миколаївський монастир. Розташований в зручному для фортифікації місці на порубіжжі з татарською вольницею, Гадяч вже на початку 16 ст. перетворюється на одне з найзначніших міст України, жителі якого входять до однойменного полку з числа 20 заснованих гетьманом Ружицьким для боротьби з Ханством. Тут будується «замок». У 1610—1616 роках Гадяч отримав права слободи, тобто був звільнений від податків і повинностей. На 1630 р. Гадяч — велике торгове місто, невдовзі тут налагоджується поташне виробництво, продукція якого відправлялась на фабрики Гданська.

 • У Гадячі жінка викрала автомобіль

  У Гадячі працівники ДАІ розкрили факт крадіжки транспортного засобу.
  Правоохоронці встановили що, 23-го лютого близько 10-ї години в місті Гадяч 26-річна жінка викрала автомобіль марки ВАЗ-2102, 1975 року випуску, що належить 51-річному містянину.

 • Співала «Горлиця» в Гадячі

  Напередодні новорічних свят у місті Гадяч відбувся святковий концерт, який подарував самодіяльний ансамбль «Горлиця». Ансамбль «Горлиця» був створений у 2009 році при територіальному центрі (місто Гадяч) для мешканців міста Гадяч.

Бета версія сайта:

Дорогі користувачі сайту, ми раді Вам повідомити, що сайт після реконструкції повернувся і поновив свої функції. Тепер на нашому сайті доступна ще більша кількість функцій, але вони всі знаходяться в бета версії, тобто вони ще мають свої недоліки. Ми будемо дуже вдячні, якщо ви приймете участь в житті сайту. Якщо ви знайшли помилку на сайті, то зв'яжіться з нами по контактам, котрі розміщенні на нашому сайті. Дякуємо за розуміння!!!


З Повагою адміністрація сайту міста Гадяч. 

Картинки дня:

http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/4daca6989a2a8gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/3809537_224e10b6gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/3809544_90fa4156gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1270491789_1gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1298385371_1gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1304581369.725388_43.gk-is-158jpeglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/devdb_top10_pda_brandsgk-is-158.pnglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_10261gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/popularnoe_2gk-is-158.jpglink
«
»
Loading…

Погода:

Свято-Успенський собор (Гадяч)

Гадяцький Свято-Успенський собор — діючий православний собор (УПЦ МП: Гадяцьке благочиння Полтавської єпархії) у місті Гадяч (районний центр Полтавської області); збудований у 1831 році в місті Гадяч, зруйнований у 1950-х і відновлений у 1990-х роках. Нині Свято-Успенський собор головним Гадяцьким храмом.

 

Свято-Успенський собор розташований у середмісті Гадяча за адресою: пл. Соборна (кол. Революції), буд. 2а, м. Гадяч—37300 (Полтавська область, Україна).

Минувшина і сьогодення храму:

Перша церква, ще дерев'яна, існувала в Гадячі вже в 1634 році. Мурований храм на тому ж самому місці, що мав три престоли, був збудований коштом купця І. К. Марулєва в 1831 році, і ця церква простояла понад 100 років в нашому місті.
У 1934 році, в роки тотальної боротьби з релігією, гадяцький Свято-Успенський храм був закритий радянською владою, а в повоєнні роки собор розібраний разом з фундаментом. На місці храму побудували літній кінотеатр, але його перекриття обвалилося через інженерні прорахунки. Імовірно, щоб більше не ризикувати, цю будівлю розібрали, а місце заасфальтували, а на місці колишнього храму виник танцмайданчик.
У 1990—91 році благочинний Гадяцького округу та віруючі міста порушили клопотання про відновлення храму на його історичному місці, але влада ніяк не реагувала. Після численних пікетів, демонстрацій і протестів активісти релігійної громади зважилися на відчайдушний вчинок: вони самочинно захопили земельну ділянку. Пізніше він був огороджений і освячений, і на ньому, так само самочинно, було розпочато будівництво собору. Виконком Гадяцької міської ради узаконив цю дію лише 20 листопада 1997 року, всього за півроку до освячення вже практично зведеного собору, якому знову випала честь стати головним храмом Гадяча.
Величний Свято-Успенський храм у Гадячі зводився на добровільні пожертвування місцевих жителів і підприємств. Відтак, 24 квітня 1998 його освятив Високопреосвященний Феодосій, митрополит Полтавський і Кременчуцький. Собор, що від початку відновлення перебував у віданні УПЦ МП, став духовним осередком і окрасою Гадяча.
У теперішній час гадяцький Свято-Успенський собор здійснює катехизаторсько-просвітницьку й місіонерську роботу, надає допомогу місцевому будинку-інтернату для людей похилого віку, також функціонує ініціативна група прочан. Бібліотека релігійної літератури, що працює при храмі, має близько 500 томів. Свято-Успенський собор утримується за рахунок православної громади Гадяча.

Ми в Вконтакті: