Пошук:

Зараз читають:

 • Історія Гадяча

  Давні часи

  Як вважають історики історії Гадяча, перші поселення на території міста Гадяч з'явилися ще в скіфські часи. Виникнення Гадяча пов'язують з будівництвом у Х-ХІІ ст. Посульської оборонної лінії. Спочатку Гадяч мало назву Гадяче. 1442 р. поблизу Гадяча засновується Красногірський Миколаївський монастир. Розташований в зручному для фортифікації місці на порубіжжі з татарською вольницею, Гадяч вже на початку 16 ст. перетворюється на одне з найзначніших міст України, жителі якого входять до однойменного полку з числа 20 заснованих гетьманом Ружицьким для боротьби з Ханством. Тут будується «замок». У 1610—1616 роках Гадяч отримав права слободи, тобто був звільнений від податків і повинностей. На 1630 р. Гадяч — велике торгове місто, невдовзі тут налагоджується поташне виробництво, продукція якого відправлялась на фабрики Гданська.

 • У Гадячі жінка викрала автомобіль

  У Гадячі працівники ДАІ розкрили факт крадіжки транспортного засобу.
  Правоохоронці встановили що, 23-го лютого близько 10-ї години в місті Гадяч 26-річна жінка викрала автомобіль марки ВАЗ-2102, 1975 року випуску, що належить 51-річному містянину.

 • Співала «Горлиця» в Гадячі

  Напередодні новорічних свят у місті Гадяч відбувся святковий концерт, який подарував самодіяльний ансамбль «Горлиця». Ансамбль «Горлиця» був створений у 2009 році при територіальному центрі (місто Гадяч) для мешканців міста Гадяч.

Бета версія сайта:

Дорогі користувачі сайту, ми раді Вам повідомити, що сайт після реконструкції повернувся і поновив свої функції. Тепер на нашому сайті доступна ще більша кількість функцій, але вони всі знаходяться в бета версії, тобто вони ще мають свої недоліки. Ми будемо дуже вдячні, якщо ви приймете участь в житті сайту. Якщо ви знайшли помилку на сайті, то зв'яжіться з нами по контактам, котрі розміщенні на нашому сайті. Дякуємо за розуміння!!!


З Повагою адміністрація сайту міста Гадяч. 

Картинки дня:

http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/4daca6989a2a8gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/3809537_224e10b6gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/3809544_90fa4156gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1270491789_1gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1298385371_1gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/1304581369.725388_43.gk-is-158jpeglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/devdb_top10_pda_brandsgk-is-158.pnglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/img_10261gk-is-158.jpglink
http://gadyach.in.ua/modules/mod_image_show_gk4/cache/popularnoe_2gk-is-158.jpglink
«
»
Loading…

Погода:

Гадяч відвідали іноземні гості із Італії

 Гадяч відвідали іноземні гості  із Італії, благодійна  організація «Затока казок».

Благодійна організація опікується оздоровленням дітей чорнобильців уже 17 років. Кожного року діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних «чорнобильських» родин - проживають в італійських сім'ях. Удень вони відпочивають у дитячому таборі: розважаються, займаються спортом, купаються в морі, мають змогу відвідати  акваріум у Генуї. Увечері повертаються в сім'ї, там перебувають й у вихідні дні. За здоров'ям дітей стежать лікарі. За цей час Італію відвідало більше 500 українців, у тому числі 250 дітей Полтавщини.

«Це велика робота і підтримка, бо крім відпочинку наші діти там ще й лікуються, - каже голова Гадяцької районної організації «Союз Чорнобиль» Віталій Биченко. – Усе оплачує італійська сторона, починаючи і закінчуючи перельотом в обидва боки».

«Ця благодійна ініціатива належить місцевому священику дону Мігелю Коста, який вже пішов із життя, проте його справу успішно продовжує наша громадська соціальна організація, - зазначив сеньйор Бруно Канепа. – Ми привезли на Полтавщину запрошення для достатньої кількості групи дітей, які зможуть провести свої канікули в Італії на морі».

«Уже сім років я беру участь в акції, яку організував сеньйор Бруно, - говорить член делегації Сара, яка приїхала разом зі своїми дітьми.  Я завжди із задоволенням приїжджаю на Полтавщину і відвідую ті сім’ї, діти яких проживали у мене. Мені і моїм дітям дуже сподобалося ваше місто: чисте, зелене. Сподобалися керівники ваших органів місцевого самоврядування. Вони нас здивували своєю простотою і доброзичливістю».

У Гадячі італійці зустрілися з міським головою Тетяною Савченко, побували в Гадяцькому училищі культури та Свято-Успенському соборі міста, поклали живі квіти до меморіального комплексу «Землякам, які пройшли горнило Чорнобиля», у березовій алеї, поблизу міської школи № 4, посадили молоді деревця.

Ми в Вконтакті: